Shpërndaje në:
-Kur njeriu dashuron nuk ka frike…
-Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet…
-Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj… -Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft….


-Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te…
-Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme…
-Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
-Love makes the world go around
-Gold makes the world go around too
-Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
-dashuria s’eshte egoiste
-menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s’ke qene lenduar asnjehere
-Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
-Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s’e thone dot kurre
-Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
-Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
-Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka

Të deshta ma shum se vetvetën ti sme kuptove ,

tani qe u largova , a u gëzove .

* * *********

Mos u largo nga Zemra nëse të largoem nga sytë

mos thuaj jeto nëse nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetëm ,

mos harro sikur un që te deshta as kund mos kërko.

* * * ********

Vetmin I vetmuar pskam mbetur ty te kerkoj per

çdo nate sa edhe hëna qenka tretur nga mungsa

jote e gjall

* * *********

I shkruaj këto kujtime me lot ne sy se dashurin

e par e fitova tradheti.

* * *********

Fshima lotin mos perto te lutem mos me mundo ,

ta fali zemren jap jeten pasha besen nuk dua tjeter

* * *********

Me harro Mjaft me me ato veshtrime me ler te

qet mos me ngacmo me ndez zjarr ne zemren

time me mi fare me harro .

* * *********

Ne damen tende un do te vi anesh do

te rri mos ma bjer goten me raki se ta mbush

me lotet e mi

*********** *

Dashuria te gëzon dashuria te shkaterron

si dashuria semundje nuk egziston

* * * ********

Mos me puth ashtu pa prituar , ndalu pak ti

them dy fjal po e puthi buzën tende me mall

zemren tende vajz

* * * ********

Jam i ftofet si dimri ne male se ti zemres time

veç dhimje i falle plaga ime mbeti e thell sa

nje det ti nuk je ajo qe harroesh leht

* * **********

Çdo gjë qe mendoj ,mendoj vetem per ty

se ti me je e vetmja Dashuri

* * * ********

Besa e vajzes si era e nates ne

fillim te don me ne fund te tradhëton .

* * *********

Dashuria dam , puthja komedi , vdekja tradheti .

Toka u tha mali u shua dashurin qe kisha kurr

per ty nuk u harrua

* * *********

Do të dashuroj dikur do te dashuroj dikend por

askend si tash për tash dikend

* * * *******

Sa e gjat eshet nata kur syri loton sidomos

kur vuan per ate qe e don

* * ********

Shijoje jeten se njeher jetohet perjetoje dashurin

se vetem nje her dashuroet

* * * ******

Mos luaj me fat se jeta nuk eshet e gjate ,

por gjeje te dashurin e vertet te jesh i

lumtur per jetë

* * * *****

Ska me e bukur se jeta ska me e veshtir

se vdekja , ska me e ëmbel se dashuria ,

ska më e veshtir se tradhetija

* * * *****

Druri digjet e shkrumoet

por e dashura nuk harroet

* * ******

E preva gishtin te pragu i shtepis

dul gjaku i kuq simbol i dashuris

* * * *****

Bora e par zbret nga majet e

malit fjala ste dua del nga fjla e tradhëtarit

* * * *****

Mos i beso vajzes se vajza te genjen sa

te shoh tjetrin shpinen ta kthen

* * * *****