Radio Zëri i Kosovës-Live 95,5 MHZ-Iphone-Ipad

Category Archives: Sport

Kampioni botëror në boks Erzen Rrustemi,falemenderon RTV Zëri i Kosovës

Shpërndaje në:

Kampioni botëror në boks në kategorinë WBF Erzen Rrustemi,faleminderon RTV Zëri i Kosovës

Read more ...

Erzen Rrustemi ngjitet në ring për titull botëror WBF kundër Ricardo Ramirez

Shpërndaje në:

Kopenhagë-Të nderuar bashkatdhetarë në Danimarkë ,

Read more ...

Lionel Messi është fitues i ‘Topit të Artë’ për vitin 2015.

Shpërndaje në:

Sulmuesi fitoi përballë kundërshtarit të tij

Read more ...

Realizojmë ëndrrën. Kualifikohemi në Europian, Francë na prit…

Shpërndaje në:

Ëndrra e madhe e gjithë shqiptarëve është realizuar, pasi Kombëtarja shqiptare ka siguruar kualifikimin për në Kampionatin Evropian ‘Francë 2016’, pas fitores së thellë 3-0 në udhëtim te Armenia.

Kombëtarja shqiptare e ka nisur në mënyrë fantastike ndeshjen e fundit eliminatore për Kampionatin Evropian ‘Francë 2016’.

Read more ...

Kosova 2016 anëtare fuqiplotë e UEFA-s

Shpërndaje në:

UEFA ka konfirmuar se kërkesa e Kosovës për anëtarësim me të drejta të plota është miratuar dhe vendimi final do të merret në Kongresin e rregullt të UEFA-s. Gjatë mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s të mbajtur në Malta,

Read more ...