Radio Zëri i Kosovës-Live 95,5 MHZ-Iphone-Ipad

Category Archives: Shqiperi

Opozita : Po paketës “McAllister Plus”, ta pranojë edhe Rama

Shpërndaje në:

Koalicioni opozitar përmes një deklarate për median thotë se ka pranuar “propozimin e integruar të Mc Allister Plus” të paraqitur edhe nga ndihmës zëvendëssekretarin e Shtetit Hoyt Yee.

Read more ...

Zbulohet paketa ”McAllister Plus”: Këto janë 20 pikat e propozimit amerikan

Shpërndaje në:

Zbardhen 20 pikat e plota të propozimit të zyrtarit amerikan Hoyt Brian Yee ndaj Edi Ramës dhe Lulzim Bashës.

Read more ...

Hoyt Brian Ji në Shqipëri: Partitë që vetëpërjashtohen nga zgjedhjet, vetëdëmtohen

Shpërndaje në:

Zëvendës Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Ji gjatë qëndrimit të tij në Shqipëri u ka prezantuar partive politike edhe njëherë paketën e propozimeve që prezantuan negociatorët

Read more ...

Shënon rritje numri i turistëve në Shqipëri

Shpërndaje në:

Numri i vizitorëve të huaj, të hyrë në Shqipëri për qëllime pushimi deri në muajin mars 2017, ka arritur në mbi 66 mijë, 41 mijë më shumë se një vit më parë.

Read more ...

Bedri Islami-Po populli ku është?

Shpërndaje në:

Fillimisht me lejoni të tregoj një histori të një kohe të shkuar:

Read more ...