Radio Zëri i Kosovës-Live 95,5 MHZ-Iphone-Ipad

Category Archives: VIP

“New York Times”: Dua Lipa u rrit me hite, tani vet i shkruan ato

Shpërndaje në:

Nuk është hera e parë që për këngëtaren e njohur shqiptare Dua Lipa të shkruajnë edhe mediet e huaja.

Read more ...

Arestohet dhe lirohet Kallashi?

Shpërndaje në:

Duket se vetëm një ditë pasi u arrestua, valltarja Kallashi edhe është liruar.

Burime të Telegrafit konfirmojnë se Kallashi është liruar nga arresti dhe tash ajo është e lirë teksa të tjerët besohet se po mbahen ende. Në ora 07:15 ajo është parë duke dalë nga stacioni.

Read more ...

Rita Ora: Unë jam Kosovë [video]

Shpërndaje në:

Këngëtarja e famshme kosovaro-britanike , Rita Ora ka folur për krenarinë që ndjenë duke qenë nga Kosova.

Pak pasi mori çmimin e ambasadores për Kosovën, Ora ka folur për Channel 4. “Unë jam Kosovë. Është në gjakun tim, në lëkurën time”, ka thënë Rita.

Read more ...

Pamela Anderson i kërkon ndihmë Putinit

Shpërndaje në:

Aktorja dhe avokatja e kafshëve, Pamela Anderson, i ka bërë një kërkesë personale presidentit rus, Vladimir Putin, që ta ndihmojë në frenimin e kalimit transit të mishit të balenës. Javën e kaluar organizatat në mbrojtje të kafshëve “Sea Shepherd Conversation Society” (SSCS) zbuloi “Winter Bay”, një anije mallrash të regjistruar në San Cristobal dhe e ankoruar në Tromso (Norvegji).

Read more ...

Nicole Scherzinger e dashura e Pajtim Kasamit

Shpërndaje në:

Pajtim Kasami, ka qenë ditët e fundit në qendër të vëmendjes së mediave botërore në saje të një romance me këngëtaren Nicole Scherzinger. Ata u panë shumë të afër në plazhet greke, madje edhe në një moment u fotografuan duke u puthur në një jaht. Pas disa pushimeve të çmendura në Greqi, Nicole Scherzinger i është kthyer normalitetit.

Read more ...