Radio Zëri i Kosovës-Live 95,5 MHZ-Iphone-Ipad

Category Archives: Kosovë

Adnan Alitit nga RTV “Zëri i Kosovës” në Danimarkë fiton çmimi për emisionin më të mirë televiziv

Shpërndaje në:
Ministria e Diasporës organizoi ceremoninë e ndarjes së çmimeve vjetore për diasporën “Mërgimtari i vitit” dhe “Gazetari me shkrimin/kronikën ose emisionin më të mirë për diasporën”.

Read more ...

Bardhyl Mahmuti: Zgjedhjet e 11 qershorit janë referendum për ardhmërinë e vendit

Shpërndaje në:

Politologu Bardhyl Mahmuti ka cilësuar zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë si Referendum popullorë, me anë të të cilit do shuhen të gjitha ëndërrat për kthimin e Serbisë në Kosovë. Ai ka shkruar

Read more ...

Kualicioni PDK-AAK- Nisma,flet Jakup Krasniqi

Shpërndaje në:

Nënshkrimi i koalicionit të djeshëm mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës për Kosovën, po del të jetë imponuar. Kështu ka deklaruar kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi.

Read more ...

Bardhyl Mahmuti: Serbia është duke aplikuar forma të luftës speciale në Kosovë

Shpërndaje në:

Aktivisti shumëvjeçar i çështjes  kombëtare, ish-anëtari i Drejtorisë Politike të UÇK-së dhe Shef i Grupit Diplomatik të saj, Bardhyl Mahmuti, në një intervistë ekskluzive për portalin vizioni.info, ka komentuar zërat që kanë qarkulluar kohëve të fundit në qarqe të ndryshme rreth një konflikti të mundshëm të armatosur mes Kosovës dhe Serbisë.

Read more ...

TË GJITHË NË PROTESTË PËR LIRIMIN E RAMUSH HARADINAJT

Shpërndaje në:

NË COLMAR TË FRANCËS, TË SHTUNËN MË 21 janar 2017, NË ORA 14

Read more ...