Radio Zëri i Kosovës-Live 95,5 MHZ-Iphone-Ipad

Category Archives: Maqedoni

Të shtunën bëhen homazhe për Visar Sinanin

Shpërndaje në:

Familja Sinani njofton se, me rastin e 10 vjetorit të luftimeve në Brodec,ditën e shtunë me datë 11 nëntor do të bëhen homazhe te varrezat e Tetovës për nderë të Visar Sinanit.

Read more ...

« Drejtësia » raciste e Shkupit dhe i ashtuquajturi «Rasti i Kumanovës»

Shpërndaje në:

Të gjithë ata që i kanë përcjellë zhvillimet politike në Maqedoni, sidomos publikimet e përgjimeve të bisedave telefonike të bartësve të institucioneve shtetërore, janë bindur plotësisht për faktin

Read more ...

Libri “Mashtrimi i madh”, shpërndahet falas në Tetovë

Shpërndaje në:

Libri i autorit, Bardhyl Mahmuti “Mashtrimi i madh”, do të shpërndahet falas në disa shkolla fillore të fshtarave të Tetovës.

Read more ...

Adnan Alitit nga RTV “Zëri i Kosovës” në Danimarkë fiton çmimi për emisionin më të mirë televiziv

Shpërndaje në:
Ministria e Diasporës organizoi ceremoninë e ndarjes së çmimeve vjetore për diasporën “Mërgimtari i vitit” dhe “Gazetari me shkrimin/kronikën ose emisionin më të mirë për diasporën”.

Read more ...

Zaev kërkon dorëheqjen e prokurorit Zvërlevski

Shpërndaje në:

Nuk dihet nëse Marko Zvërlevski do të dorëhiqet nga posti i kryeprokurorit. Tërheqjen e tij e kërkoi kryeministri Zoran Zaev. Kryeprokurori nuk iu përgjigj pyetjeve të Alsat M se a do të japë

Read more ...