Radio Zëri i Kosovës-Live 95,5 MHZ-Iphone-Ipad

Category Archives: Histori Dashurie

Nis si loje dhe perfundon ne dashuri te vertet..

Shpërndaje në:

Une qe po ju shkruaj jam X ANONIME.

Disa vite me pare, kur mendja printe para cdo gjeje,duke pare moshataret e mi qe kishin te dashura,thashe me vete: “te bej edhe une nje”. kisha shume simpati per shume vajza dhe kisha shume shoqeri me vajza, por zemra ndalonte para njeres qe me shume mundime arrita ta beja per vete. Isha shume i lumtur perkrah saj.

Read more ...

Vajza me lot ne sy i tha asaj…..

Shpërndaje në:

Histori qe mund ti kete ndodhur cdo vajze qe nuk ka guxim, kurajo. Ne nje fshat te larget te Shkodres jetonte nje vajze 18 vjecare. Nje vajze e qeshur, e edukuar, e respektuar nga e gjithe shoqeria e saj. Si cdo moshatare e saj dhe ajo enderronte per djalin qe do kalonte nje jete.

Ne klasen e saj shume vete qendrronin por vetem njeri vajzen e terhoqi, te dy cdo dite bisedonin dhe njeri tjeterin me shume e dashuronin. Kur djali i shprehu dashurine, vajza e lumtur e miratoi. Se bashku shkonin ne shkolle, se bashku ne nje banke vajza e lumtur 18 vjecare jetonte dashurine e saj.

Read more ...

Pse nuk largohesh prej saj…

Shpërndaje në:

Para 3 vite Nena ime me vdiq , kisha shum Merzi te medha , po ne ato momente kisha një shoqe qe gjithmon u mbeshtetësha ntë…
shoqja ime ka qen nlidhje me 1 djalë- ne rastin time në momentet te veshtira Shoqja Ime gjithhere me mthoshte dua me te rehatu se me dhimbesh. dhe pa pritmas me kontakton me djalin e mixhs Dashnorit twet shoqja ime foli shum fjalë tmira per te , dhe ne at moment me beri qe tbisedoi me të .pastaj Bisedova me te me Pelqeu shum muhabeti i tij . dhe e lam nje dit te takohemi . u njoftuam… Djali me pelqeu shum por isha me dy mendje nuk isha e gatshem te pranoj meniher , sepse e kisha rastin e vdekjes nenes time.

Kur me kalimin e dites na wazhdonim te bisedonim me shum dhe te takohemi , dhe ne diten e par me tha Djali me pelqen , se shoqja ime kishte folur me te . nlidhje per mu qe jam nje vajz shum e ndershem te mos tentoj te beje hajgare me mu. dhe pasi u pelqym ne takimin edyt : Djali me beri disa Pyetje ? me tha ke qen ndojher e dashurar ? ke pas ndonjeher dashnor ? ku jetoj ? etj.. i thosha djalit , jo nuk kam patur asniher dashnor se isha ende e re . dhe pastaj e pyeta un Po Ti ! me trego pak per wete : me tha – Poo dua te tregoj meheret qe me won te mos kem prombleme. me tha kam qen e dashuruar me nje vajz . kur isha i vogel ne moshen 16-17-18 ajo ishte ne laqjen time jom pa kan nlidhje me te . por kemi pas edhe mardhenie . por familja nuk na kan leju se te dyt me tnjejtin Mbiemer . po tash nuk jam nlidhje me te. dhe e nderpreu filloi te fliste diqka tjeter rreth shkolles , Etj .

Kaluam shum mir me kalimin edites Dashuria e jon po shtohej ishim te dyt tnejtin shkoll . kshtu qe e krijuam nje lidhje tre . kaluam mir ndonjeher u perlajshim per do sende palidhje . dhe prap jemi lidhur . dhe dikur në shum takime ky u tentojke te me afrohej me shum. po un kisha shum emocione nuk kisha ide si te weproja . mu lind xhelozia nveti kisha mendime negative per te. nuk edi perse .. kisha parandenja . kisha frik qe mund te humbisja u lidha aq fort nte e Dashurova aq shum saq nuk kisha guxim te ja shprehja qa ndjej mbrena. kshtu qe her kalojshim mir her Joo. faji ka qen te un se nuk dija si te veproja mendojsha qe ky ende e e kujton tkaluaren me at vajzen . dhe papritmas me kalimin e kohes . e urrejshim njerin tjetri po saher qe u takoheshim na u kapshin do emocione sa qe nuk kemi mundur te parandalojm ato ndenja bojshim gjeste para shoqnis ton. e shikojshim shum njeri tjetri kishum shum xhelozi inat mes weti . kshtu qe 3 vite pak koh u bashkojshim e shum koh rrishim te ndar. por un kisha shum parandej qe ky djali me dashuroonte ende. dhe erdh ni dit qe u bashkuam po prap nuk e lejosha te me puthje. ! kisha emocione kisha inat se i besojsha shum njerzve tjer. e gjykojsha per shum sende. po gjithmon heshte. para meje me ndegjojke shumqka. dhe e beri te weten me puthi me zor se shum pat duru se shum her jemi taku po asniher rast nuk i kam jep per mem puth. po nuk di as wet qa u bo se edhe shoqnia etij i folshin shum ketij pse e duron kto.

Pse nuk largohesh prej saj. u mundojshin mendjen me ja mbush . dhe shoqja e klases e tij e dashuronte shum frajerin tem po asniher nuk kam dyshu qe kjo osht. dhe qeshtuu palidhje krejt u boo. me kalimin e kohes krejt shoqnia u perqeshnin me mu . kam pat promblem me to.. weq shkaku ktij . ku me dit . po un asniher nuk i kam boo i kam kerku falje shum her po sdi krejt pshtjell ku e kam lan ket pun qe 1 vit ku mbas ni viti ndi qe ky lidhet me qat shoqen e klases . e mua po me wjen inati pse keshtuu.. un e di qe me don ky i kam shkruar sms shum her po ma ka bo blcok . si ky si ajo. po mendja jeme po thot mos e kan sa me ma kthyy per tkeq se qe e kam lendu teper . se di por ju lutem me ndihmoni….qa po thuni ju !!

 

”””””””’*****************************************************************************************************************************

 


Historia ime fillon kur isha 15 vjece. Po komentoja ne nje faqe dhe nga aty me drg msg 1 cun. Ishte nga shkodra. Filluam te flisnim te njiheshim me njeri tjetrin pa te keq. Me plq se gjithmon bente lojra shaka dhe asnjeher sme thonte asgje te keqe. Shkruanim shm me njeri tjetrin dmth gjith diten dite pas dite. Gjithmone i thoja se me plq se nuk ngacmonte sic thone cunat ne pergjithesi se kam filluar te te ndjej bla bla bla mu dukeshin budalliqe. Ishim shok dhe me thonte se me donte for t dhe e doja fort. Ai e dinte qe une sisha dashuruar asnjehere dhe me respektonte gjithmon. Me plq te shkruaja me te ndihesha mire. Dhe kur isha mrz per problemet qe kisha ne familje ai me bente te qeshja dhe harroja gjithcka.

Flisja dhe ne tel me te me aq mundesi sa kishte. Me afronte shm gjithmon isha vogelushe per te dhe asnjehere nuk me thonte asgje pervec lojra ledhjeve se i thoja gjithmone qe nese do ndodhte qe ti do me shihje me sy tjeter une te bej bllok dhe ai me thonte jo jo asnjehere une te dua si shoqe dhe por nese do ndjeja per ty nuk ta them se sdua te humb. Se di cndodhi se une nuk e shihja me sy tjeter por filloj te me hy thelle ne zmr pa e kpt . Shkruajtem 4 vite bashke dite pas dite dhe asnjehere nuk u mrz me te. Vogelushja (sic me thonte ai) ndjehej shm mire me ty. Por pas 4 viteve ndryshuan gjerat. 1 dite Isha e mrz dhe po shkruanim u mrz per dicka te vogel dhe e bllokova dhe prap pas disa diteve e hoqa bllokun se me mungonte shm. Me vinte inat se ishte i vetmi qedoja te kisha afer se une afer e ndjeja dhe pse nepermjet msg. Nuk e dija cpo ndodhte me mua.

Ne fillim se vlersoja aq por dita dites filloj te behej i rendesishem ne jeten time. Fillonim te shkruanim prap por jo si me pare. Se di cndryshoj tek ai. Me pare shkruante 2 apo 3 msg derisa prgj ndersa nga fundi se kishte shm problem. Ndjehesh keq qe po largohej dita dites dhe e dija qe fajet ishin te miat. E kishim len dhe qe te njihemi dhe nga afer por nuk ndodhi kurre. Gjithmone me thonte se kurre nuk do largohej nga une vecse nese largohem une nga ty por e bere. Msg e fundit qe me drg ishte gezuar festen(per krishtlindje) dhe aq perfundoj cdo gje. Mendoj se si munde te shkruash 4 vite me mua tere diten pothuajse dhe te me harroje keshtu. Si ja bere me meso dhe mua se nuk po di. Te them dhe hallall se bere dicka qe asnje cun sme ka bere. Te mendoj per ty. Te merakosem per ty. Te mrz qe nuk te kisha. Nuk di si quhet kjo ndjenje se dashurin se kam provuar asnjehere se gjithmon kam pasur frik te ndjej per dike nga frika mos lendohesha dhe cme ndodhi . U lendova nga 1 person qe njoha ne fb(qe mu dukeshim gjithmone budalliqe) por asnjeher ste thash asgje beja sikur sme intereso fare por tani qe te humba per cudi po me interesoka. Po me mungon shm. Cndodhi me mua skp se une asnjeher se vrisja mendjen per asnje. Mendoj nganjehere te te shkruaj por se bej dot. Sdua qe ta dish qe me ben peshtypje mungesa jote kur ti se ndjen mungesen time. Se di as vet cndodhi me mua dhe kur do mesohem te rri pa ty

Dhe ditet iknin,iknin nje nga nje…

Shpërndaje në:

Vajza 17 vjecare tmerresisht dinte te dashuronte dhe djali 20 vjecar dinte t’ja vleresonte. Vajza e donte aq shume sa per te falte gjithcka dhe djali e donte por vajzes kurre nuk ja tha. Po djali ne zemer mbante nje sekret qe nuk ja tha as te dashures se vet. Vajza ia falte gjithe dashurine por djali tek droga gjente qetesine. sekretin e djalit vajza s’e kish zbuluar qe djali drogohej ajo s’e kish kuptuar.

Read more ...

“PSE M’HARROVE”

Shpërndaje në:

E pyes veten pse rash n’dashni.Ah moj nene qka te bej.Jeta ime perfundoj.Per nje vajze qe e deshta shume ma bani zemren ma dogji shkrum.Ma thej zemren si nje gote por qka te bej e dua kot.Jeta pa te me digjet flake syte e mi po derdhin gjak.E dashurja ime te prita me mall une tash po vdes ma ben hallall.Pse t’jetoj kur sjam me ti ma ktheve shpinden me le N’vetmi.

Read more ...