Radio Zëri i Kosovës-Live 95,5 MHZ-Iphone-Ipad

Category Archives: Fraza dashurie

Dashuria te gëzon dashuria te shkaterron

Shpërndaje në:
-Kur njeriu dashuron nuk ka frike…
-Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet…
-Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj… -Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft….

Read more ...

Thënje të bukura të fillozofëve për dashurinë

Shpërndaje në:

Kush vjen për mirë troket në derë; kush dashuron, derën e gjen të hapur.
Tagora

Ngrije urën e dashurisë deri në diell, vetëm ajo na lidh me jetën, vetëm ajo na lidh me njerëzit.
A.Podrimja

Read more ...

Dashuria eshte poezia e ndjenjave

Shpërndaje në:

Kur njeriu dashuron nuk ka frikë
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej sajë
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaftë

Read more ...

Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.

Shpërndaje në:

Shkronjat fillojne me ABC. Numrat fillojne me 123. Notat fillojne me DO RE MI. Dashuria fillon me UNE edhe me TI!!!

Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

Read more ...

Puthjet me te embla ti mi ke dhurua, jeten ty ta fala kur me the te dua.

Shpërndaje në:

Nuk mund te mblidhen gjethet e vjeshtes, e nganjehere as shpirterat nuk e gjejne udhen e kthimit. Une nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadale ne vende qe kam pare, e atje, atje me veshtrojne. Ajo cka shohin syte eshte forme, jashte e brenda saj une endem, shpirt!! Nuk po te shkruaj per te thene se te dua shume, jo as per te thene se per ty po derdh lot ne keto momente. Ajo qe sot me shtyn te shkruaj eshte malli qe kam per ty. Vertet ne keto momente po ndjej mall.

Read more ...