Radio Zëri i Kosovës-Live 95,5 MHZ-Iphone-Ipad

Category Archives: Diaspora

Adnan Alitit nga RTV “Zëri i Kosovës” në Danimarkë fiton çmimi për emisionin më të mirë televiziv

Shpërndaje në:
Ministria e Diasporës organizoi ceremoninë e ndarjes së çmimeve vjetore për diasporën “Mërgimtari i vitit” dhe “Gazetari me shkrimin/kronikën ose emisionin më të mirë për diasporën”.

Read more ...

Luan Krasniqi emërohet ambasador i organizatës SOS-Kinderdorf

Shpërndaje në:
Nga Xhevat Ukshini-Javën që shkoi në Berlin ish boksieri profesionist me një karrierë

Read more ...

RISI – RTV Zëri Kosovës transmeton 24 orë HD – TV në të gjitha platformat digjitale

Shpërndaje në:

Të nderuar bashkëkombas !

Read more ...

TË GJITHË NË PROTESTË PËR LIRIMIN E RAMUSH HARADINAJT

Shpërndaje në:

NË COLMAR TË FRANCËS, TË SHTUNËN MË 21 janar 2017, NË ORA 14

Read more ...

Mbi 2 mijë shqiptarë në burgjet e Zvicrës

Shpërndaje në:

Mbi 2 mijë shtetas nga Shqipëria, Kosova dhe trojet etnike vuajnë në burgjet e Zvicrës. Përfshirja e tyre, kryesisht e kosovarëve, në krime të ndryshme në Zvicër është shqetësuese. Pothuajse çdo ditë arrestohen shqiptarë për shitje droge dhe për vjedhje.

Read more ...