Radio Kosovas Stemme FM 95,5 MHZ–Radio Zëri i Kosovës-Live FM 95,5 MHZ-Kopenhagen-Iphone-Ipad

HD TV-Zëri i Kosovës-24 0rë LIVE-IPhone-IPad-Smart TV-Apple TV

Moderatorët e RTVZIK

Maqedoni

 • 1 Të shtunën bëhen homazhe për Visar Sinanin
 • 2 « Drejtësia » raciste e Shkupit dhe i ashtuquajturi «Rasti i Kumanovës»
 • 3 Libri “Mashtrimi i madh”, shpërndahet falas në Tetovë
 • 4 Adnan Alitit nga RTV “Zëri i Kosovës” në Danimarkë fiton çmimi për emisionin më të mirë televiziv
 • 5 Zaev kërkon dorëheqjen e prokurorit Zvërlevski
 • 6 Vjen reagimi i parë i zyrtarëve të BE-së pas dhënies së mandatit
 • 7 Maqedoni, Ivanov mandaton Zaevin për formimin e qeverisë së re
 • 8 PARLAMENTI EVROPIAN SHTYN SËRISH VOTIMIN E REZOLUTËS PËR MAQEDONINË
 • 9 “The Washington Times”: Situata në Maqedoni, alarm zgjimi për politikën amerikane
 • 10 Universiteti i Tetovës-Telegram ngushëllime me rastin e vdekjes së profesor,Enver Berisha .
 • 11 RISI - RTV Zëri Kosovës transmeton 24 orë HD - TV në të gjitha platformat digjitale
 • 12 Zaev: Do ta formoj qeverinë edhe pa mandatin e Ivanovit
 • 13 BIRN: “Mbrojtësi” i drejtësisë shkel Kushtetutën
 • 14 Ervan Fuere në skandalin e raportimit të rrejshëm në BE për Maqedoninë
 • 15 Besa dhe Aleanca do e mbështesin Zaevin
 • 16 Rama: Shqiptarët të respektohen si maqedonasit
 • 17 Nisin bisedimet VMRO-BDI për qeverinë, në tryezë “shqipja” dhe “specialja”
 • 18 Lajmërim për diasporën shqiptare për votimet në Maqedoni
 • 19 Opozita shqiptare e Maqedonisë merr në konsideratë bashkimin në zgjedhje
 • 20 "Revolucioni shumëngjyrësh" vazhdon-ngjyroset Gjykata Penale Shkupi 1
 • 21 Fejzi Hajdari-S’I BESOJNE QEVERISE, AMA DO TE MARRIN PJESE NE ZGJEDHJE!!!
 • 22 Bekim Qoku kritikon antishqiptarët e " Mbrëmjet Strugane të Poezisë", sigurimi e largon nga salla!
 • 23 Shqiptarja Eordea Cabrati me veshje kombëtare, i dhuron buqetën me lule, MBRETËRESHËS MARGRETHE II.
 • 24 Festohen ditët e kulturës shqiptare në Kopenhagen
 • 25 DITËT E KULTURËS SHQIPTARE NË DANIMARKË Prill/Maj 2016
 • 26 Libertas: VMRO dhe BDI ndryshojnë ligjin nga frika e Fatime Fetait
 • 27 ‘Në Këshillin Opozitar ka vend për të gjithë, me përjashtim të karrieristëve të sëmurë’
 • 28 Prokurorja e hekurt shqipare godet Mijallkovin
 • 29 Vanhoutte: Duhet të formohet qeveri teknike që do të zgjasë2-3 vite
 • 30 Fshati Përshefcë më e pastra në Rajon
 • 31 Platforma e Këshillit opozitar shqiptar në Maqedoni
 • 32 Vajgl: Maqedonia keq e më keq
 • 33 RTVZIK Reportazhë-Aleanca për Shqiptarët në Kopenhagë (video)
 • 34 Tv Shenja-Intervistë me Bardhyl Mahmuti(video)
 • 35 Mahmuti: Ahmeti u tregua i dobët në skenën politike
 • 36 Prokuroria Speciale konfirmon hetimet për krimin “Magjar Telekom”, pas shkrimeve serike nga INA
 • 37 Arrsetohet kryetari i Pustecit, Edmond Themelko
 • 38 Janeva fillon aksionin, godet me padi Jankullovskën dhe Janakievskin-video
 • 39 Arsim Sinani replikon me Ali Ahmetin
 • 40 BESA thirrje për bashkim për rrëzimin e BDI-së
 • 41 PPD: Skandali me “Magjar Telekom” tregon se pse BDI nuk braktisë Qeverinë
 • 42 BESA kërkon hetimin e plotë për krimin me Telekomin
 • 43 LR – PDSH: Binomi Ahmeti – Xhaferri të zhytur në krim dhe korrupcion, të dorëhiqen!
 • 44 Zekolli: BDI, pasuria juaj tani është nën skrutinizim e agjencive federale amerikane, përfshirë FBI
 • 45 Dëshmia ekskluzive: Çfarë flitet për Abdilhalim Kasami, ish-drejtorin e ndjerë të financave të BDI-së
 • 46 Bozhinovski: Në vitin 2012 është vrarë funskionari i lartë i BDI-së
 • 47 Ja si i komenton BDI akuzat për mitmarrje prej 5 milionë euro
 • 48 Bogoevski dëshmon: 5 milionë mito nga “Magjar telekom”, i kanë marrë Ahmeti dhe Xhaferri
 • 49 Zaev: Me një njësi zgjedhore shkatërrohet regjimi i Gruevskit
 • 50 Savevski: Dhuna ndaj emigrantëve, shkelet e drejta ndërkombëtare
 • 51 Zaev: Nëse nuk ka marrëveshje, do ketë ‘bomba’
 • 52 Tërmet në Tetovë, ndjehet dhe në Shkup
 • 53 Kriza politike në Maqedoni, Zaev: Bisedimet dështuan
 • 54 Parcelat në Vodno, banorët penguan rrënimin e garazheve
 • 55 Maqedoni, thellohet “hendeku” mes VMRO-së dhe LSDM-së
 • 56 Europarlamentarja Petra Kamerevert: Qeveri kalimtare për zgjedhje të lira
 • 57 Ekziston video-xhirim se si është kurdisur incidenti në Kumanovë!
 • 58 Beteja e Tetovës për ajër të pastër
 • 59 Gardhi nuk ka kryqe por zambak në stilin arkitektonik
 • 60 Heshtin deputetët shqiptarë, nuk pyesin Gruevskin!
 • 61 BE publikon konkluzat për Maqedoninë, kërkon zbatim të Marrëveshjes së Ohrit
 • 62 Pas skandalit,ende përgjohet në Maqedoni
 • 63 Skandal në Shkollën e Mesme të Kimisë, drejtori sulmon ekipin e TV Alsat
 • 64 Freedom House: Maqedonia shënon rënie në demokraci
 • 65 Çavkov: Nuk ka nevojë për hetim ndërkombëtarë në Kumanovë
 • 66 Zaev: Nuk do të ketë negociata me BDI dhe PDSH nëse kryetar është Ahmeti dhe Thaçi
 • 67 Për Ivanovin, fajtor për gjendjen në Maqedoni është Këshilli i Evropës
 • 68 Raporti i KE-së: DSK-ja ka bërë shpërdorime dhe shkelje ligjore
 • 69 "Lagja e Trimave", dyshime për keqpërdorimin e ndihmave
 • 70 Bomba 38: Krimi dhe korrupsioni në kreun e BDI-së
 • 71 Reportazhi i Euronews për Kumanovën: Konflikt ndëretnik apo intrigë politike? (VIDEO)
 • 72 Shkup, mijëra protestues kundër diskriminimit të shqiptarëve
 • 73 Mbi 10 mijë protestues arrijnë afër qeverisë
 • 74 UNHCR: Emigrantët po rrezikohen në Ballkan
 • 75 Rrjedha e Marshit Organizues të Protestës më 13 qershor(video)
 • 76 Maqedonia me paga më të ulëta në rajon
 • 77 Zaev nuk merë pjesën takimin e liderëve më 10 qershor në Bruksel
 • 78 Kurti:Shqiptarët në Maqedoni po shtypen politikisht, ekonomikisht e kulturalisht
 • 79 Sot protesta kundër Qeverisë
 • 80 Shthurje sipas interesave politike maqedonase e demosit shqiptar
 • 81 Marrëveshja e re tregon se shqiptarët nuk janë faktor ndikues
 • 82 Lëvizja Besa fton shqiptarët për protestë masive në Shkup
 • 83 Aksioni në Kumanovë, të arrestuarit kishin kontakte me shërbimet sekrete maqedonase?!
 • 84 Digjët plotësisht Shtëpia e nxënësve në Dibër
 • 85 Prokuroria propozon burg për Zaevin
 • 86 Orav pyeti Gruevskin se si ka ikur i burgosuri i Grupit të Kumanovës

-AFORIZMA

Ai që nuk di dhe nuk di pse nuk di – është i marrë; largohu prej tij,ai që nuk di dhe e di se nuk di, është fëmijë, mësoje; nëse ti di, e nuk e mëson ke bërë gabim,.

ai që di dhe nuk e di që di, është i fjetur; mos e lë të flejë por zgjoje – nëse nuk e zgjon ke bërë mëkat, ai që di dhe e di se di është i mencur; andaj shko pas tij, nëse shkon pas tij do të kesh udhën e ndriçuar

-Fraza Dashurie

Me prit se nje dite do te vi ne zemren tende, atje do te vi si engjell i bukur ,dhe do te te puth plot etje.

Do vi dhe buzet e tua do lag,do lag dhe trupin tend shpirtpor ,duhet te dish qe jam larg,ndaj dhe pakez me prit

Tani jam ulur e mendoj,c’do cast tonin e kujtoj,Kujtoj muajt qe kaluan,ditet sa shpejt shkuan.

-Humor

Hyn vrasësi në një shtëpi dhe gjen një burrë e një grua. Pyet gruan:.

– Si e ke emrin?– Fatmire përrgjigjet ajo.– Mirë, Fatmire. Po ta fal jetën, sepse nëna ime e ka pasur emrin ashtu.Pastaj pyet burrin:

– E ti, si quhesh?– Quhem Leutrim, por të gjithë shokët më thërrasin Fatmire.

Bota

 • Danimarka blen dokumentet e 'Panama Papers'

  Qeveria në Danimarkë do të blejë të dhënat e zotëruara nga firma ligjore që i dha jetë skandalit të njohur

  Read More
 • Clinton: Ndërhyrjet në Bosnjë dhe Kosovë, vendimet më të rëndësishme

  Në përkujtimin e masakrës së Srebrenicës, nuk ka munguar reagimi i Bill Clinton, që në vitet e luftës ballkanike ishte

  Read More
 • Srebrenicë, kryeministri serb Vuçiç goditet me gurë në fytyrë; i thyhen syzet

  Mediat serbe raportojnë se kryeministri Aleksandar Vuçiç është qëlluar me gurë gjatë kohës që po vendoste lule në memorialin për

  Read More
 • 1

Sport

 • Kampioni botëror në boks Erzen Rrustemi,falemenderon RTV Zëri i Kosovës

  Kampioni botëror në boks në kategorinë WBF Erzen Rrustemi,faleminderon RTV Zëri i Kosovës Të nderuar bashkëkombas, kudo që jeni: Ndjej

  Read More
 • Erzen Rrustemi ngjitet në ring për titull botëror WBF kundër Ricardo Ramirez

  Kopenhagë-Të nderuar bashkatdhetarë në Danimarkë , Të shtunen më 18 mars 2017 në Ceres Arena në Århus është një ngjarje e

  Read More
 • Lionel Messi është fitues i ‘Topit të Artë’ për vitin 2015.

  Sulmuesi fitoi përballë kundërshtarit të tij më të madh Cristiano Ronaldos dhe shokut të tij të skuadrës Nerymar. Sulmuesi argjentinas

  Read More
 • 1

Lajmet e Fundit

 • Fjala përshëndetëse e Hajdin Abazit në 25 vjetorin të themelimit të Zërit të Kosovës

 • Ibrahim Xhemajli :Reagim

 • Reagim ndaj shkrimit “Si u festua 25 vjetori i themelimit të Radio Zërit të Kosovës në Kopenhagë “

 • Autostrada Prishtinë – Hani i Elezit do të hapet në fund të vitit 2018

 • Libri « Mashtrimi i Madh » edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16

Senzacionale

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

VIP

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4