Radio Zëri i Kosovës-Live FM 95,5 MHZ-Kopenhagen-Iphone-Ipad

Moderatorët e RTVZIK

Listen Live Listen Live

Maqedoni

 • 1 Festohen ditët e kulturës shqiptare në Kopenhagen
 • 2 DITËT E KULTURËS SHQIPTARE NË DANIMARKË Prill/Maj 2016
 • 3 Libertas: VMRO dhe BDI ndryshojnë ligjin nga frika e Fatime Fetait
 • 4 ‘Në Këshillin Opozitar ka vend për të gjithë, me përjashtim të karrieristëve të sëmurë’
 • 5 Prokurorja e hekurt shqipare godet Mijallkovin
 • 6 Vanhoutte: Duhet të formohet qeveri teknike që do të zgjasë2-3 vite
 • 7 Fshati Përshefcë më e pastra në Rajon
 • 8 Platforma e Këshillit opozitar shqiptar në Maqedoni
 • 9 Vajgl: Maqedonia keq e më keq
 • 10 RTVZIK Reportazhë-Aleanca për Shqiptarët në Kopenhagë (video)
 • 11 Tv Shenja-Intervistë me Bardhyl Mahmuti(video)
 • 12 Mahmuti: Ahmeti u tregua i dobët në skenën politike
 • 13 Prokuroria Speciale konfirmon hetimet për krimin “Magjar Telekom”, pas shkrimeve serike nga INA
 • 14 Arrsetohet kryetari i Pustecit, Edmond Themelko
 • 15 Janeva fillon aksionin, godet me padi Jankullovskën dhe Janakievskin-video
 • 16 Arsim Sinani replikon me Ali Ahmetin
 • 17 BESA thirrje për bashkim për rrëzimin e BDI-së
 • 18 PPD: Skandali me “Magjar Telekom” tregon se pse BDI nuk braktisë Qeverinë
 • 19 BESA kërkon hetimin e plotë për krimin me Telekomin
 • 20 LR – PDSH: Binomi Ahmeti – Xhaferri të zhytur në krim dhe korrupcion, të dorëhiqen!
 • 21 Zekolli: BDI, pasuria juaj tani është nën skrutinizim e agjencive federale amerikane, përfshirë FBI
 • 22 Dëshmia ekskluzive: Çfarë flitet për Abdilhalim Kasami, ish-drejtorin e ndjerë të financave të BDI-së
 • 23 Bozhinovski: Në vitin 2012 është vrarë funskionari i lartë i BDI-së
 • 24 Ja si i komenton BDI akuzat për mitmarrje prej 5 milionë euro
 • 25 Bogoevski dëshmon: 5 milionë mito nga “Magjar telekom”, i kanë marrë Ahmeti dhe Xhaferri
 • 26 Zaev: Me një njësi zgjedhore shkatërrohet regjimi i Gruevskit
 • 27 Savevski: Dhuna ndaj emigrantëve, shkelet e drejta ndërkombëtare
 • 28 Zaev: Nëse nuk ka marrëveshje, do ketë ‘bomba’
 • 29 Tërmet në Tetovë, ndjehet dhe në Shkup
 • 30 Kriza politike në Maqedoni, Zaev: Bisedimet dështuan
 • 31 Parcelat në Vodno, banorët penguan rrënimin e garazheve
 • 32 Maqedoni, thellohet “hendeku” mes VMRO-së dhe LSDM-së
 • 33 Europarlamentarja Petra Kamerevert: Qeveri kalimtare për zgjedhje të lira
 • 34 Ekziston video-xhirim se si është kurdisur incidenti në Kumanovë!
 • 35 Beteja e Tetovës për ajër të pastër
 • 36 Gardhi nuk ka kryqe por zambak në stilin arkitektonik
 • 37 Heshtin deputetët shqiptarë, nuk pyesin Gruevskin!
 • 38 BE publikon konkluzat për Maqedoninë, kërkon zbatim të Marrëveshjes së Ohrit
 • 39 Pas skandalit,ende përgjohet në Maqedoni
 • 40 Skandal në Shkollën e Mesme të Kimisë, drejtori sulmon ekipin e TV Alsat
 • 41 Freedom House: Maqedonia shënon rënie në demokraci
 • 42 Çavkov: Nuk ka nevojë për hetim ndërkombëtarë në Kumanovë
 • 43 Zaev: Nuk do të ketë negociata me BDI dhe PDSH nëse kryetar është Ahmeti dhe Thaçi
 • 44 Për Ivanovin, fajtor për gjendjen në Maqedoni është Këshilli i Evropës
 • 45 Raporti i KE-së: DSK-ja ka bërë shpërdorime dhe shkelje ligjore
 • 46 "Lagja e Trimave", dyshime për keqpërdorimin e ndihmave
 • 47 Bomba 38: Krimi dhe korrupsioni në kreun e BDI-së
 • 48 Reportazhi i Euronews për Kumanovën: Konflikt ndëretnik apo intrigë politike? (VIDEO)
 • 49 Shkup, mijëra protestues kundër diskriminimit të shqiptarëve
 • 50 Mbi 10 mijë protestues arrijnë afër qeverisë
 • 51 UNHCR: Emigrantët po rrezikohen në Ballkan
 • 52 Rrjedha e Marshit Organizues të Protestës më 13 qershor(video)
 • 53 Maqedonia me paga më të ulëta në rajon
 • 54 Zaev nuk merë pjesën takimin e liderëve më 10 qershor në Bruksel
 • 55 Kurti:Shqiptarët në Maqedoni po shtypen politikisht, ekonomikisht e kulturalisht
 • 56 Sot protesta kundër Qeverisë
 • 57 Shthurje sipas interesave politike maqedonase e demosit shqiptar
 • 58 Marrëveshja e re tregon se shqiptarët nuk janë faktor ndikues
 • 59 Lëvizja Besa fton shqiptarët për protestë masive në Shkup
 • 60 Aksioni në Kumanovë, të arrestuarit kishin kontakte me shërbimet sekrete maqedonase?!
 • 61 Digjët plotësisht Shtëpia e nxënësve në Dibër
 • 62 Prokuroria propozon burg për Zaevin
 • 63 Orav pyeti Gruevskin se si ka ikur i burgosuri i Grupit të Kumanovës

Alfa TV Network-Sponzor " Ditët e Kulturës në Dk"

Opinione

 • 1

-AFORIZMA

Ai që nuk di dhe nuk di pse nuk di – është i marrë; largohu prej tij,ai që nuk di dhe e di se nuk di, është fëmijë, mësoje; nëse ti di, e nuk e mëson ke bërë gabim,.

ai që di dhe nuk e di që di, është i fjetur; mos e lë të flejë por zgjoje – nëse nuk e zgjon ke bërë mëkat, ai që di dhe e di se di është i mencur; andaj shko pas tij, nëse shkon pas tij do të kesh udhën e ndriçuar

-Fraza Dashurie

Me prit se nje dite do te vi ne zemren tende, atje do te vi si engjell i bukur ,dhe do te te puth plot etje.

Do vi dhe buzet e tua do lag,do lag dhe trupin tend shpirtpor ,duhet te dish qe jam larg,ndaj dhe pakez me prit

Tani jam ulur e mendoj,c’do cast tonin e kujtoj,Kujtoj muajt qe kaluan,ditet sa shpejt shkuan.

-Humor

Hyn vrasësi në një shtëpi dhe gjen një burrë e një grua. Pyet gruan:.

– Si e ke emrin?– Fatmire përrgjigjet ajo.– Mirë, Fatmire. Po ta fal jetën, sepse nëna ime e ka pasur emrin ashtu.Pastaj pyet burrin:

– E ti, si quhesh?– Quhem Leutrim, por të gjithë shokët më thërrasin Fatmire.

Sport

 • Lionel Messi është fitues i ‘Topit të Artë’ për vitin 2015.

  Sulmuesi fitoi përballë kundërshtarit të tij më të madh Cristiano Ronaldos dhe shokut të tij të skuadrës Nerymar. Sulmuesi argjentinas

  Read More
 • Realizojmë ëndrrën. Kualifikohemi në Europian, Francë na prit…

  Ëndrra e madhe e gjithë shqiptarëve është realizuar, pasi Kombëtarja shqiptare ka siguruar kualifikimin për në Kampionatin Evropian ‘Francë 2016’,

  Read More
 • Kosova 2016 anëtare fuqiplotë e UEFA-s

  UEFA ka konfirmuar se kërkesa e Kosovës për anëtarësim me të drejta të plota është miratuar dhe vendimi final do

  Read More
 • 1

Bota

 • Clinton: Ndërhyrjet në Bosnjë dhe Kosovë, vendimet më të rëndësishme

  Në përkujtimin e masakrës së Srebrenicës, nuk ka munguar reagimi i Bill Clinton, që në vitet e luftës ballkanike ishte

  Read More
 • Srebrenicë, kryeministri serb Vuçiç goditet me gurë në fytyrë; i thyhen syzet

  Mediat serbe raportojnë se kryeministri Aleksandar Vuçiç është qëlluar me gurë gjatë kohës që po vendoste lule në memorialin për

  Read More
 • Rusia vë veton për mocionin që do ta njihte masakrën e Srebrenicës si “gjenocid”

  Rusia i vendosi veton sot rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, që e cilëson gjenocid masakrën kundër

  Read More
 • 1

Lajmet e Fundit

 • Festohen ditët e kulturës shqiptare në Kopenhagen

 • Lajm senzacional:Kosova është anëtarja më e re e UEFA’s.

 • Edhe Perëndia vuan nga idiotizmi i shqiptarëve

 • DITËT E KULTURËS SHQIPTARE NË DANIMARKË Prill/Maj 2016

 • Libertas: VMRO dhe BDI ndryshojnë ligjin nga frika e Fatime Fetait

 • ‘Në Këshillin Opozitar ka vend për të gjithë, me përjashtim të karrieristëve të sëmurë’

 • Prokurorja e hekurt shqipare godet Mijallkovin

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Senzacionale

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

VIP

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4